METYX, Elyaf Takviyeli Sandviç Malzemesi TYCOR®’u JEC World 2019’da sergiliyor!

METYX, Elyaf Takviyeli Sandviç Malzemesi TYCOR®’u JEC World 2019’da sergiliyor!

 

METYX Grup, ABD’deki tesisi METYX USA tarafından üretilmeye başlanan TYCOR® elyaf takviyeli sandviç malzemesini Paris’teki JEC World 2019 fuarında (Salon 6, Stand #J6) sergiliyor. Ürün teknolojisi, 2018’in ikinci yarısında Milliken & Company’den satın alınan TYCOR® ile birlikte, METYX’in Kuzey Amerika’da daha hafif kompozit malzeme çözümleri arayan rüzgar, denizcilik, otomotiv sektörlerine ve endüstiyel alanlara sunduğu yüksek performanslı teknik tekstil ürün yelpazesi ile daha da güçlenmiş oldu.

TYCOR®, VARTM gibi vakumlu bir laminasyon prosesinden sonra nihai özelliklerine ulaşan, kuru kumaş ve nüveden oluşan, serimi kolay bir sandviç malzemedir. Tasarım mühendisleri ve üreticiler için balsa ve standart PVC köpüklerin yerine kullanabilecekleri bir alternatif sağlar.

TYCOR®’da kullanılan nüve malzeme; mükemmel sıcaklık dengesi, basınç ve kayma dayanımı ile reçine emilimini en aza indiren, oldukça esnek, yapısal olmayan, kapalı hücre bir poliüretan köpüktür. TYCOR®’un kombinasyonları kullanılarak, klasik Balsa köpüğe kıyasla, çok daha az köpük hacmi ve reçine kullanımı ile, aynı mekanik özelliklere sahip ve toplam parça ağırlığında % 30’un üzerinde tasarruflu bir parça elde edilebilir.

METYX TYCOR®’un ürün gamının tamamı METYX’in Kuzey Carolina eyaletindeki Gastonia’da bulunan üretim tesisinde üretilmektedir. Standart plakalar için mevcut ürün gamında, 4 dökümlü ve 1 bükülmeyen (sert) plaka olmak üzere, kalınlıkları 12 mm-75 mm arasında değişen 5 tipbulunur. Son kullanım yerine bağlı olarak, her bir TYCOR® tipi, bir hacimsel yoğunluk, reçine çekme oranı ve köpük seçeneği sunar.

 

METYX Grup, JEC World 2019’da, rüzgar enerjisi, otomotiv, taşımacılık, denizcilik, demiryolu, inşaat sektörleri, ve endüstriyel üreticilere yönelik olarak teknik kumaşların (çok yönlü örgüler, RTM elyafları, Dokuma elyaflar, yüzey tülleri) yanı sıra kalıp ve kit işleme, mühendislik ve laboratuvar test hizmetlerini de tanıtıyor olacak.

 

#
Share

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website