Pasta, Cila, Parlatıcı

Pasta, Cila, Parlatıcı

METYX’in ürün yelpazesine yeni eklediği pasta METYPASTE 100, ince pasta ve/veya parlatıcı cila  METYPOL 200 ve yüksek parlaklığa sahip parlatıcı METYFINISH 300 tüm müşterilerimize sunulmaktadır.

 

METYPASTE 100, METYPOL 200 ve METYFINISH 300 ürünleri  müşterilerimize  sunduğumuz paket sisteminin tamamlayıcısı olduğunu düşündüğümüz su bazlı ürünlerdir.  Müşterilerimizin bu ürünlerle kalıp ve/veya son ürünlerinde yüksek gloss ve kaliteli bir yüzey pürüzsüzlüğüne ulaşmasını amaçlıyoruz.

 

Ürünlerimizin su bazlı olmasının getirdiği  iki önemli avantaj bulunmaktadır; birincisi  bu malzemeleri kullanan operatör arkadaşlara ve firmalara İş Sağlığı ve Güvenliği bakımından, içinde solvent bulundurmaması sebebiyle avantaj kazandırmasıdır.  Su bazlı ürün olmasının bir diğer avantajı ise malzemelerin içinde  solvent bileşenler olmadığı için uygulama sırasında, makinanın yüksek devirlerinde ısınmaya engel olması ve gelcoat ya da boya yüzeyinde yanmalara mahal vermemesidir.

 

METYPASTE 100

 

Yüzeyde aşırı ısınma olmadan, izleri ve P600-P800 zımpara çiziklerini (işlenmiş reçinelerin sertliğine bağlı olarak) ortadan kaldırmak veya yüksek oksitlenmiş jelkotları hızlı ve iyi bir şekilde eski haline getirmek için kullanılan süper kesme bileşiğidir. Küçük boyuttaki parçacıkların aşırı sıçramaları ile birlikte iz ve bulanıklık olmadan yüksek kaliteli bir sonuç sağlar. METYPASTE 100 özel aşındırıcı bileşenleri sayesinde parlatma işlemini daha kolay ve hızlı hale getirdiğinden ve zımparalama işlemlerinin azalmasını sağladığından dolayı yaygın olarak kabul görmektedir.

Fiziksel Özellikler
Renk: Beyaz
Fiziksel form: Kremsi
Koku: Hafif ve hoş
Patlama limiti: Yok
Yanabilirlik : Yanıcı değil
Kararlılık : -15°C ile +45°C arasındaki sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra testleri gerçekleştirilmiştir.

 

METYPOL 200

 

Daha önceki kaba bileşiklerden gelebilecek küçük çizik ve kusurlarla birlikte girdap izlerinin ortadan kaldırılmasında kullanılan, reçine ve kompozit malzeme yüzey işlemleri için aşındırıcı cila. Mikro aşındırıcı ve parlatıcıların kombinasyonu sayesinde, kalıp üzerinde mükemmel bir inceltici etkiye sahiptir. Hafif oksidasyon, sararma, siyah ve paslı izleri, sert su lekelerini ve kir izlerini ortadan kaldırarak yüzeyin orijinal derinliğini korur.

Fiziksel Özellikler
Renk: Beyaz
Fiziksel form: Sıvı – Kremsi
Koku: Hafif ve hoş
Patlama limiti: Yok
Yanabilirlik: Yanıcı değil
Kararlılık: -15°C ile +45°C arasındaki sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra testleri gerçekleştirilmiştir.

 

METYFINISH 300

 

Koyu renkler üzerinde daha belirgin görülen girdapları, önceki kaba bileşiklerden kaynaklanan parlatma izlerini kalıcı olarak ortadan kaldırabilen anti hologram tamir cilası. Metyfinish 300 en hassas ve zor yüzeylerde bile aşırı inceltme işlemleri için en iyi çözümdür. Nano aşındırıcıların ve yüksek performanslı cila maddelerinin dengeli ve etkili karışımı sayesinde güvenli, basit ve hızlı yollarla en yüksek mükemmellik ve parlaklık standartlarını sağlar.

Fiziksel Özellikler
Renk: Açık mavi
Fiziksel form: Sıvı – kremsi
Koku: Hafif ve hoş
Patlama limiti: Yok
Yanabilirlik: Yanıcı değil
Kararlılık: -15°C ile +45°C arasındaki sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra testleri gerçekleştirilmiştir.

 

Share