Güncel Haberler

METYX Grup için 100 Milyon Avro

Global Rüzgar Türbin Kanat Üreticisi’nden METYX Grup için 100 Milyon Avro

Kompozit dünyasının lider firmalarından METYX, birinci sınıf kalite anlayışı ile dünya çapında rüzgar türbini kanat üreticilerine ürün sağlamaya devam ediyor. METYX, üretim süreçlerindeki sürekli iyileştirme çalışmaları, ürün çeşitliliği, yüksek kapasitesi ve her zaman güvenlik ve çevre bilinci ile teknik yeterlilik avantajı Devamını oku

Share

Manisa üretim alanına yeni tesisler eklendi!

METYX, MANİSA ÜRETİM ALANINA 16 BİN METREKARE DAHA EKLEDİ!

METYX Manisa, mevcut tesisine eklenen iki yeni fabrikasıyla üretim alanını genişletti. 10.000 m² ve 6.000 m²’lik bu iki tesis, firmanın hem bölgesel hem de Avrupa’daki müşterilerine ürün ve hizmet kapasitesini artıracak.

Devamını oku

Share

METYX Macaristan, Kapos Sport Röplabda Kft.’nin kadın voleybol takımının yeni sponsoru oldu üstlendi!

2013 yılından beri Kapoşvar’ın önde gelen kompozit malzeme üreticisi METYX, bir iş felsefesi ve organizasyon kültürünün bir parçası olarak her zaman içinde yaşadıkları ve çalıştıkları topluluklarla iç içe olmuştur. İnsanlara yardım etmek, özellikle sağlık ve esenlik söz konusu olduğunda, her zaman yüksek bir öncelik olmuştur. Şirket, yıllar içinde üretim tesislerinin yer aldığı Macaristan, Türkiye ve Amerika’da birçok spor kulübü ve etkinliğine sponsorluk yapmıştır. Devamını oku

Share

METYX Kompozit Zirvesi 2022 Detayları

 

METYX, bu yıl beşincisini gerçekleştireceği Kompozit Zirvesi için geri sayıma başladı. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın kompozit sektörüne yön veren firma temsilcilerini ağırlayacak etkinlik, Mayıs ayında İzmir ve Manisa’da gerçekleşecek.

Devamını oku

Share

Composites for Czech s.r.o. Çek Cumhuriyeti’nde METYX ürünlerini satacak!

 

Composites for Czech s.r.o. ile METYX ürünleri artık Çek Cumhuriyeti’nde satılacak! 

METYX Composites, ürünlerine Çek Cumhuriyeti’ndeki kompozit üreticilerinin daha kolay erişebilmesi ve yerel teknik hizmet desteği alabilmesi için Composites for Czech s.r.o. ile bayilik anlaşması yaptı. METYX’in cam, karbon ve aramid takviye kumaşlarının hepsi, Türkiye, Macaristan ve ABD’de bulunan üretim tesislerinde üretilmektedir.

Devamını oku

Share

METYX çok yönlü cam elyaf kumaşlarının CTP içme suyu borusunda kullanımı için onay aldı!

 

METYX çok yönlü cam elyaf kumaşlarının CTP içme suyu borusunda kullanımı için onay aldı!

METYX çok yönlü cam elyaf kumaşları doymamış polyester, vinil ester ve epoksi reçine cam elyaf takviyeli (GRP) içme suyu boruları ve GRP içme suyu depolama sistemlerinin üretiminde güvenli kullanım için yakın zamanda akreditasyon kazanmıştır.

Devamını oku

Share

Adapa A/S artık Türkiye’de!

 

 

METYX, ABD’den sonra Adapa Adaptive Molds’un Türkiye bayisi oldu!

 

METYX, bu yılın başlarında dünyanın önde gelen akıllı yeniden yapılandırılabilir kavisli kalıp tedarikçisi Adapa’nın ABD distribütörlüğünü üstlenmişti. Her iki firma, mevcut ilişkiyi bir adım ileriye götürerek Türkiye pazarı için de işbirliği yapmak üzere anlaştı.

Devamını oku

Share

ABD’de METYX – Composite Integration İşbirliği

 

METYX, Türkiye’den sonra ABD’de de Composite Integration ürünlerinin distribütörlüğünü yapmak için anlaştı!

 

Yenilenebilir enerji, havacılık, otomotiv ve savunma dahil olmak üzere birçok sektörde kompozit üretiminde kullanılan RTM ve infüzyon teknikleri için teknolojiler sağlayan Composites Integration alanında liderdir.

Cornwall- İngiltere merkezli firma, geçen yıl Avrupa’daki başarılı distribütörlük çalışmalarından sonra, şimdi de şimdi dünya çapındaki distribütör ağlarını güçlendirme hedefiyle METYX ABD ile anlaştı.

2007 yılından bu yana, Türkiye pazarı için birlikte çalışan Composites Integration ve METYX, mevcut ilişkisini daha da güçlendirdi. Kompozit ve teknolojiler konusundaki kapsamlı deneyimiyle öne çıkan METYX’in Kuzey Amerika Satış Müdürü Murphy Mahaffey, Composites Integration ile yaptıkları bu işbirliği için “ABD’de de Composites Intergration ürünlerinin distribütörlüğünü yapmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Türkiye’de uzun süredir güçlü bir ortaklık içindeyiz ve şimdi ABD’deki müşterilerimiz için de aynı sinerjiyi yaratmak için birlikte çalışacağız. RTM ürün grubumuzun, özellikle METYCORE infüzyon matımızın ve Composites Integration’ın RTM makineleri ile RTM, RTM Light ve Infüzyon üretimi yapan firmalar için çekici bir paket olacağına inanıyorum.” dedi.

Composite Integration’ın İş Geliştirme Müdürü David Raynor ise “METYX ile ilişkimizi ilerletmeye ve bilgi birikimimizi hem METYX ile hem de firmanın müşterileri ile paylaşmayı dört gözle bekliyoruz. METYX ABD’yi distributor ağımıza eklemek, Amerika’daki kompozit mühendisliği pazarına olan güçlü bağlılığımızı ve dünya çapında kompozit endüstrisine pazar lideri çözümler sunmaya devam etme kararlılığımızı gösteriyor.” diye belirtti.

Daha  fazla bilgi için burayı tıklayın.

 

 

 

Share

METYX’e ABD’den büyük teşvik!

 

Kuzey Karolina Kırsal Altyapı Kurumu’ndan METYX USA’ye Büyük Teşvik! 

METYX USA, Kuzey Carolina’daki binaların yenilenmesine destek olmak için Kuzey Carolina Kırsal Altyapı Kurumu (RIA) tarafından sağlanan hibeye layık görüldü.  Vali Roy Copper, geçen hafta eyaletteki 11 şirket için 3.7 milyon doları aşan bir finansman sağlayacaklarını açıkladı. Bu firmalar 486 yeni istihdam yaratmakla yükümlü olacaklar. Bu projelere yapılan kamu yatırımı,  32 milyon dolardan fazla özel yatırımı çekecek. Devamını oku

Share

METYX USA Inc., Adapa Adaptive Moulds’un ABD’deki bayisi oldu!

 

METYX USA Inc., Adapa Adaptive Moulds’un ABD’deki bayisi oldu!

Kavisli yüzeyler için akıllı yeniden yapılandırılabilir kalıpların dünyanın önde gelen tedarikçisi olan Adapa, uygun maliyetli ve çevre dostu bir üretim ortamı sağlayarak modern kavisli estetiği kolaylaştırmaya odaklanarak mekanik yenilik ve bilgisayar destekli üretim konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını oku

Share