Manisa Su Sporları Kulübü Sponsorluğu

Manisa Su Sporları Kulübü Sponsorluğu

Visit Website: http://www.manisasusporlari.com

METYX Composites, Manisa Su Sporları Kulübü’nün 5 yıldır sponsoru olmaktan gurur duyuyor!

 

2011 yılında METYX Composites’in Manisa’da fabrika kurmasından sonra yerel halkı desteklemek istedi. Su sporları tutkunları METYX Composites’in eş direktörleri Uğur ve Tunç Üstünel, Manisa Su Sporları Kulübü’nü (MSSK) kurdu; bu kulübün ana amacı, daha güçlü, sağlıklı nesiller yetiştirmek için bölgedeki gençlerin ve engellileri yüzme ve su topunu oynamaya teşvik etmekti. 

 

Beş yıllık bağlılık ve gayretin ardından MSSK, şu anda diğer kulüplere karşı yarışan, yarışmalar kazanarak ve lig tablolarında yükselişe geçerek her yaş seviyesindeki yüzme ve su sporları takımlarıyla Türkiye’de en iyi su sporları kulüplerinden biridir. Kulüp, son derece tecrübeli ve özverili çalışanlar tarafından sağlanan genç sporcular için Olimpik yüzme havuzu da dahil olmak üzere Türkiye’nin en modern su sporları tesisleri ile birlikte dünya çapında eğitim ve koçluk hizmeti sunmaktadır. Üç farklı su sporunda sporcu yetiştirmektedir: su topu, yüzme ve engelli yüzme.

 

İlk yıl MSSK’nın erkek su topu A takımı 3. ligi şampiyon oldu ve sonraki sezon 2.lig’de şampiyon olarak 1. lige yükseldi. Kadınlar takımı da 2015 sezonunun sonunda 1. lige yükseldi.

 

2015 yılında, milli takımda Manisa Kulübü’nden ülkedeki herhangi bir ekipten daha fazla oyuncu içeriyordu. Böyle bir kadroya sahip olan MSSK Erkek Sutopu Takımı 2015-2016 normal sezonunu ilk altıda tamamlayarak play offlara çıktı. Adalar Su Sporları Kulübü karşısında 3’lü maç serisinde 3-0 yendikten sonra üçüncü olarak sezonu tamamladı. Kulüp, yıldız kalecisi Ali Kılıç’la birlikte tarih yazmış ve Avrupa’daki en başarılı sutopu kulüplerinden Club Natació Barcelona ile önümüzdeki sezon için bir oyuncu sözleşmesi imzalayan Manisa’dan ilk oyuncu olmuştur.

 

Yüzme ekibi, son beş yılda yüzlerce yüzücünün çeşitli bölgesel ve ulusal yarışmalara katılmasıyla iyi sonuçlar almış ve bu nedenle kulüp için bir başka başarı öyküsü yazmaya başlamıştır.
Kulüp aynı zamanda bölgedeki engelli çocukların kendine güvenen, aktif kişiler haline gelmesine yardımcı oldu. 2014 yılında Türkiye Ulusal Şampiyonası’nda 6 altın ve 2 gümüş madalya kazanan Manisa Su Sporları, 2015 yılında Antalya’da düzenlenen Türkiye Fiziksel Engelliler Şampiyonası’nda 26 madalya kazanarak tarih yazdı.

 

Uğur Üstünel, Manisa Su Sporları Kulübü Başkanı ve METYX Kompozitleri Eş Direktörü:

 

“Kulübün önünde hala uzun bir yol var. Başarımızı Türkiye’de devam ettirmeyi, daha da önemlisi Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmeyi amaçlıyoruz! Başarıya giden yolda ilerlemek için daha da fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Bununla birlikte, kendini adamış antrenörlerimiz ve oyuncularımızla hırsımız var ve kendimize inanıyoruz. MSSK’daki herkes gelecekteki hedeflerimize ulaşmak için özenle çalışmaya devam edecektir.”

 

Share