Hakkımızda

Hakkımızda

Telateks A.Ş.®’nin hızla büyüyen bölümü METYX Composites, yüksek performanslı teknik tekstil ürünleri üreticisidir. Bu ürünler; multiaxial örgüler (e-glass, aramid, karbon ve hibritler), karbon örgüler, RTM örgüler, dokuma örgüler ve vakum sarf malzemeleridir. Üretimde, yalnızca onaylı hammaddeler kullanılmaktadır ve tüm üretim süreci ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardının gereklerine sıkı bir şekilde bağlı kalınarak yürütülmekte ve en yüksek kalitede örgülerin elde edilmesi sağlanmaktadır.

 

METYX Composites Kalıp Merkezi ve Kit Merkezi firmanın farklı iki bölümüdür. Kalıp Merkezi, model kompozit kalıp ve prototip konularında uzmanlaşmıştır. Kit Merkezinde ise PVC, PET, balsa, poliüretan gibi köpüklerden kitler üretmenin  yanı sıra vakum sarf malzemeleri de üretilebilmektedir.

 

METYX Composites ürünleri, firmanın İstanbul ve Manisa’da bulunan toplam 41,000 metrekarelik, Macaristan’da bulunan 17.000 metrekarelik (buna ilave 225.000 metrekarelik açık alana sahip) ve son olarak ABD’de North Caroline’daki  12.727 metrekarelik (buna ilave 112.000 metrekarelik açık alana sahip) gelişmiş ve modern tesislerinde üretilmektedir. Ürün portfolyosunun tamamlanması için, METYX Composites aynı zamanda kapsamlı distribütörlük , danışmanlık hizmetleri ve teknik eğitimler sunmaktadır.

 

METYX Composites’in hizmet verdiği sektörler arasında denizcilik, otomotiv, ulaşım, rüzgar enerjisi, inşaat ve mimari uygulamalar, altyapı, spor ve eğlence endüstrileri bulunmaktadır.
Telateks Tekstil Genel Kurul Toplantı çağrısına ilişkin YK Kararına ulaşmak için burayı tıklayın.
Telateks Tekstil Genel Kurul Toplantı tutanağına ulaşmak için burayı tıklayın.
Telateks Dış Ticaret Genel Kurul Toplantı tutanağına ulaşmak için burayı tıklayın.
Share

Referanslar

“METYCORE RTM kumaşları, kalıptan çekildikten sonra görünür jelkot yüzeyinde iz bırakmadan, hızlı reçine akışı ve mükemmel yüzey kaplaması nedeniyle yüksek kaliteli fiberglas kapak yapmak için tercih edilen RTM kumaşı tedarikçimizdir.”

Dominika Antkowiak
DR HÖRN Teknoloji Müdürü

“SuperCar Lites modelinin ana gövdesi METYX Composites karbon dokuma kumaşlarla kalıplanmış olarak tek parça olarak tasarlandı. Kaputta için, yüksek darbe direncine ihtiyaç duyduğundan, METYX’in aramid örme kumaşını kullanıyoruz. Çok zorlayıcı yarışma koşulları altında son derece iyi bir performans sergileyecek yarış arabalarımızda kompozit gövde parçalarının tamamı için METYX kumaşlarını kullanıyoruz”

Halid Avdagic
Avitas Motorsport Direktörü

“METYX ve TPI arasında güçlü işbirliği her geçen gün artmakta, birlikte birçok önemli projeyi başarıyla tamamladık. Verimlilik, üretim kalitesi, stok kontrolü ve tedarik zinciri lojistiği gibi kilit alanlarda sürekli iyileştirmeler yapmamıza yardımcı olması için METYX ürünlerini kullanmanın somut faydalarını gördük. METYX’in yerel olması çok yardımcı! Aldığımız değerli destek ve mükemmelliğe olan bağlılığı için METYX ekibine teşekkür ediyoruz. İşbirliğimizin güçlenmeye devam edeceğinden eminim “

Şenol Bircan
Genel Müdür, TPI Türkiye

“METYX Composites’den aldığımız teknik tavsiye, ürün, kalite ve genel hizmetten dolayı İstanbul’daki lokasyonumuzun tedariğinden çok memnunuz. Türkiye’deki her iki METYX fabrikasından da kompozit üretim proseslerimizde kullandığımız farklı takviye, PVC köpük ve sarf malzemelerinden tedarik ediyoruz.”

Hakan Abay
Yat Uzmanı ve Satınalma Müdürü, Alen Yacht

“EMAAR SQUARE projesi teknik olarak çok zordu. Çok çalışmak zorundaydık ve çözüm ortaklarımızın, ön cephe danışmanlarımızın ve müteahhitlerin uzmanlıklarını kullanarak müşterinin zamanında ve talep ettiği şekilde teslim ettik. Tüm METYX ekibinden her aşamada mükemmel bir destek ve hizmet aldık. Bu zorlu projenin başarısı için tüm çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz.”.

Halil Beşkardeşler
Dragos Construction Co. kurucusu