Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Takımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Takımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Takımı METYX Composites tarafından destek aldı!

 

Türkiye ‘nin önde gelen teknik üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi ekibi, Hollanda Den Helder’da düzenlenen’ Racing Aelous 2015 ‘de dokuz rakip öğrenci takımına karşı yarıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi ekibinin rüzgar enerjisi ile çalışan araç tasarımı, Özel İnovasyon Ödülü’nü kazandı. Ödülü kazanacak olanlar, seçkin bir hakem heyeti tarafından her yıl seçiliyor.

 

Yarış Aelous, Rüzgar Enerjisi Etkinlikleri (WEE) vakfı tarafından organize edilmektedir. Yarış 2008 yılından bu yana her yıl hem Danimarka hem de Hollanda’da gerçekleştirilmektedir. Bu uluslararası öğrenci takımı etkinliği şimdi rüzgar enerjisi ile çalışan araçlar için dünyanın en büyük dört sürdürülebilir enerji yarışlarından biri haline geldi.

 

METYX Composites, Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi ekibine, 2016 yılında yarışa hazır olacak rüzgar enerjisi ile çalışan aracının en son tasarımını üretmek için çekirdek malzemeler ve vakum sarf malzemeleri tedarik etti ve ekibin yeni araç tasarımı ve yapımındaki başarılarından gurur duyuyor.

Share