METYX çok yönlü cam elyaf kumaşlarının CTP içme suyu borusunda kullanımı için onay aldı!

METYX çok yönlü cam elyaf kumaşlarının CTP içme suyu borusunda kullanımı için onay aldı!

 

METYX çok yönlü cam elyaf kumaşlarının CTP içme suyu borusunda kullanımı için onay aldı!

METYX çok yönlü cam elyaf kumaşları doymamış polyester, vinil ester ve epoksi reçine cam elyaf takviyeli (GRP) içme suyu boruları ve GRP içme suyu depolama sistemlerinin üretiminde güvenli kullanım için yakın zamanda akreditasyon kazanmıştır.

METYX çok eksenli cam elyaf kumaşları, CARSO-Laboratoire Santé Environnement Hygiène de Lyon tarafından XP P 41-250-2 migrasyon standardına göre bağımsız olarak test edildi ve DGS/SD7A/2006/370’e göre su ile temas eden malzemelerin güçlendirilmesinde kullanımı için onaylandı. CARSO Grup, Avrupa’nın uzman laboratuvarlar ağı tarafından yürütülen çok çeşitli analitik hizmetlerin bir bölümü olarak su analizi konusunda Fransa’nın önde gelen sağlayıcısıdır.

Kıvrımlı olmayan kumaşlar (NCF) olarak da bilinen çok eksenli cam elyaf kumaşlar, birbirine dikilmiş bir veya daha fazla tek yönlü cam elyaf katmanından oluşur. Bu tip CTP takviyesi, su, drenaj ve kanalizasyon borularının üretiminde kullanılmaktadır.

METYX Avrupa Satış Direktörü Bahattin Şendoğan, “Bu yeni içme suyu borusunda kullanım onayının eklenmesi ile METYX artık hem yeni müşterilere hem de mevcut CTP boru üreticilerine su, drenaj ve kanalizasyon boru ihtiyaçları için çok eksenli kumaş tedariği yapabilecek. dedi.

Bu son ürün onayının yanı sıra METYX kumaşları, deniz ve rüzgar enerjisindeki kompozit uygulamaları için DNV GL ve Lloyds Register onay sertifikalarına da sahiptir. Tüm METYX teknik tekstil ürünleri, TUV Nord ve SGS sertifikalı ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Çevre ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri standartlarına göre üretilmektedir.

 

Share

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website