METYX Grup için 100 Milyon Avro

METYX Grup için 100 Milyon Avro

Global Rüzgar Türbin Kanat Üreticisi’nden METYX Grup için 100 Milyon Avro

Kompozit dünyasının lider firmalarından METYX, birinci sınıf kalite anlayışı ile dünya çapında rüzgar türbini kanat üreticilerine ürün sağlamaya devam ediyor. METYX, üretim süreçlerindeki sürekli iyileştirme çalışmaları, ürün çeşitliliği, yüksek kapasitesi ve her zaman güvenlik ve çevre bilinci ile teknik yeterlilik avantajı sunuyor.  Rüzgar kanat üretimlerinde yenilikler devam ettikçe ve kanatların boyutu arttıkça, üretimde kullanılan malzemelerin de geliştirilmeye ihtiyacı var. Bu doğrultuda gelişen teknolojilere ayak uydurmak ve müşterilerinin değişen taleplerini karşılamak adına METYX AR-GE çalışmalarına ve üretimine sürekli yatırım yapmaktadır.

Kompozit sektöründe 20. yılını kutlayan METYX, geçtiğimiz günlerde bir global bir rüzgar türbin kanadı üreticisi ile çok yıllı malzeme tedarik anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla, METYX, elyaf, karbon kumaş, nüve malzemelerden ve kumaştan kitler, sarf malzemeleri sağlayacağını taahhüt etti.

METYX Grup CEO’su Uğur Üstünel, “Yenilenebilir enerji sektöründeki ana müşterilerimizden biri ile heyecan verici bir tedarik anlaşması imzaladığımız için çok mutluyuz. METYX Grubu olarak yenilenebilir enerjiyle olan bağımız çok güçlü, sektörün en büyükleri olan müşterilerimizle globalde çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

 

Share

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website