METYX ve Bergolin’ten Stratejik İş Birliği!

METYX ve Bergolin’ten Stratejik İş Birliği!

 

Türk Rüzgar Enerjisi Sektörü’nde Verimlilik Artıyor!

Kompozit yapılar için boya çözümleri sunan Bergolin GmbH & Co. KG ile Türkiye kompozit sektörünün önde gelen markası METYX güçlerini birleştiriyor. Bu stratejik iş birliği ile, yüksek kaliteli boya ürünleri sunarak Türk rüzgar türbinlerinin verimliliğinin artırılması amaçlanıyor.

METYX, Türkiye’de Bergolin’i temsil edecek ve şirketin kompozit malzemeleri boya ürünlerinin tüm yelpazesini müşterilerine sunacak. Yüksek kaliteli kompozit boya ürünleri, uzun yıllara dayanan deneyimi ve teknik bilgi birikimiyle tanınan Bergolin, Almanya merkezli bir şirkettir. Global bir oyuncu olan METYX, kompozit endüstrisinde 20 yılı aşkın geniş bir deneyime ve uzmanlığa sahiptir. Her iki firma, 21 – 22 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek İzmir Rüzgar Sempozyumu’nda METYX’in standında Bergolin’in ürünlerini sektöre tanıtacak.

Bergolin ve METYX arasındaki iş birliği, Türkiye’deki rüzgar türbin operatörleri için özellikle büyük bir öneme sahiptir. Kompozit malzemelerin boyası, rüzgar türbinlerinin üretiminde ve ya onarımında, türbin dayanıklılığı ve performansı açısından kritik bir rol oynar.  Bergolin’ın yüksek kaliteli boya ürünlerini kullanan rüzgar türbini üreticileri, kanatları, aşırı hava koşulları ve çevresel etkilerin neden olduğu streslere karşı koruyabilirler. Bu sayede rotor kanatlarının bakım aralıkları önemli ölçüde uzatılabilirken onarımlar için gereken süre de önemli ölçüde kısaltılabilir.

Bergolin’in Genel Müdürü Dr. Matthias Otting, “METYX ile iş birliği yapmaktan son derece memnunuz,” dedi. “Bu iş birliği, Türkiye’deki rüzgar enerjisi sektöründeki müşterilerimize birinci sınıf boya çözümlerinin kapsamlı bir yelpazesini sunmamıza olanak tanıyacak. Bu iş birliğinin Türkiye’deki rüzgar türbinlerini önemli ölçüde iyileştirmeye ve bu alandaki projelerin başarılı bir şekilde uygulanmasına destek olacağına inanıyoruz.”

Bahattin Şendoğan, METYX’in Avrupa Satış Direktörü ise şunları ekledi: “Bergolin ile yapılan bu ortaklık, rüzgar enerjisi sektöründeki müşterilere katma değerli ürünler sunma konusunda bizim için önemli bir adımdır. Bergolin’in yüksek kaliteli ürünleri, mevcut kompozit çözümlerimizi mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bu iş birliği sayesinde rüzgar türbinlerinin performansına olumlu bir etkimizin olabileceğine inanıyoruz.”

 

Bergolin GmbH & Co. KG, kompozit malzemeler için boya çözümleri konusunda önde gelen bir tedarikçidir. Almanya’nın kuzeyinde Bremen’e yakın bir konumda bulunan bu aile şirketi, kompozit bileşenlerin dayanıklılığını ve performansını sürdürülebilir bir şekilde artırmaya yardımcı olan yüksek kaliteli boya ürünlerinin geliştirilmesine ve üretimine odaklanmıştır.

Share

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website