METYX, Macaristan’daki Depo Alanını Genişletiyor!

METYX, Macaristan’daki Depo Alanını Genişletiyor!

 

METYX, Macaristan’daki Depo Alanını Genişletiyor!

 

Kapoşvar’da bulunan METYX Macaristan üretim alanına kumaş, ambalajlama ve FRP takımları için 3.024 metrekare kapalı depolama alanı ekledi. Büyütülen deponun iki bölümü var: ilk bölümde, elyaf, karbon ve hibrit, çok eksenli ve dokuma kumaş dahil olmak üzere 1.300 tona kadar ek kumaş stoklayacak raf bulunmaktadır. Yeni deponun diğer bölümü ise çoğunlukla Avrupa’daki rüzgar enerjisi, deniz, inşaat ve nakliye müşterileri için üretilen geniş ölçekli FRP kalıplarını ve bileşenlerini depolamak ve işlemek üzere hazır hale getirildi.

 

Bu son genişleme, METYX Grubu’nun şubat ayında açıklanan Macaristan’ın Yatırım Promosyon Ajansı’ndan (HIPA) % 50 aldığı teşvik kapsamında beş yıllık büyüme planının bir parçası. METYX Grup Yönetici Ortağı Uğur Üstünel “Kapoşvar’daki operasyonlarımızın bir sonraki genişleme safhasında, Macar hükümetine olan taahhütlerimizi yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz. METYX Macaristan’da daha fazla üretim kapasitesi eklemeden önce depolama alanını genişletmek, Avrupa çapında büyüyen müşteri tabanımıza yüksek kaliteli bir lojistik ve teslimat hizmeti sunmaya devam edebilmemiz için çok önemliydi.” dedi. METYX Macaristan, şu anda hem elyaf hem de karbon  kumaşları için altı NCF (kıvrımsız kumaş) üretim hattı ile 199 kişi istihdam etmektedir. Önümüzdeki beş yıl içinde, METYX Grubu, HIPA teşviği ile Kapoşvar üretim tesislerini ve altyapısını daha da genişletmek için kullanacak. Gelecekteki yatırım planları arasında elyaf ve karbon üretim kapasitesinin artırılması, yeni NCF ve dokuma makinelerinin eklenmesi ve Macaristan’dan core kit  ve komponent üretim hizmetlerinin yaygınlaştırılması yer alıyor. METYX Macaristan tarafından imal edilen teknik kumaşlar ve kitler, inşaat, marin, otomotiv, ulaşım ve rüzgar enerjisi gibi büyük endüstriyel pazar sektörlerinde kullanılan kompozit parça üreticilerini hedeflemektedir. ISO 9001 onaylı Kapoşvar üretim tesisi, önemli rüzgar türbini üreticileri ile tedarik zinciri yeterlilik programlarını tamamlamıştır.

METYX Grup çok eksenli, karbon,RTM, dokuma ve vakumlu torbalama gibi teknik kumaş üretimi yapmaktadır. Ayrıca kapsamlı danışmanlık hizmetleri ve teknik eğitimin yanı sıra, core kit ve kalıp hizmeti de sunmaktadır. METYX, dünya çapında geniş bir distribütör ağına sahiptir.

 

 

Share

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website