METYX’e ABD’den büyük teşvik!

METYX’e ABD’den büyük teşvik!

 

Kuzey Karolina Kırsal Altyapı Kurumu’ndan METYX USA’ye Büyük Teşvik! 

METYX USA, Kuzey Carolina’daki binaların yenilenmesine destek olmak için Kuzey Carolina Kırsal Altyapı Kurumu (RIA) tarafından sağlanan hibeye layık görüldü.  Vali Roy Copper, geçen hafta eyaletteki 11 şirket için 3.7 milyon doları aşan bir finansman sağlayacaklarını açıkladı. Bu firmalar 486 yeni istihdam yaratmakla yükümlü olacaklar. Bu projelere yapılan kamu yatırımı,  32 milyon dolardan fazla özel yatırımı çekecek.

“Kırsal Altyapı hibeleri eyaletimiz genelinde iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olacak” diye belirten Vali Cooper, sözlerine “Daha güçlü, daha dayanıklı binalar, su ve kanalizasyon sistemleri, Kuzey Karolinalılar için daha iyi iş olanakları ve yenilikçi şirketler tarafından daha fazla yatırım çekiyor.” şeklinde devam etti.

Kuzey Karolina Ticaret Bakanı Machelle Baker Sanders, “Bu yeni hibeler sayesinde, Kuzey Carolina’nın kırsal alanlarını destekleyerek daha fazla iş fırsatı sunacağız ve geleceği inşa edeceğiz.” dedi. “Kırsal Ekonomik Kalkınma Bölümümüz ve RIA (Kuzey Carolina Kırsal Altyapı Kurumu), ekonomik büyümenin önünü açmak için yerel halkla çalışmaktan büyük gurur duyuyor.”

Eyaletin Binaların Yeniden Kullanım Programı kapsamında METYX USA, 116.874 metrekarelik bina yenilenmesi için 140.000 $ hibe aldı. Rüzgar enerjisi, inşaat, altyapı, marin ve otomotiv endüstrileri için tekstil kumaş üreten METYX USA, üretim hacmini büyütmek için ek üretim hatları da eklemeyi planlıyor. METYX USA’nin İK İş Ortağı Chris Elder ve İK Müdürü Jane Harris şunları söyledi: “Önümüzdeki iki yıl içinde 24 yeni iş olanağı yaratacak ve 4.655.000 $ yatırım yapacağız. Kuzey Karolina eyaletine katkıda bulunmaktan ve bölgesel kalkınmanın ve büyümenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Share

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website