Manisa’da üretim alanı iki katına çıkıyor!

Manisa’da üretim alanı iki katına çıkıyor!

 

METYX Composites Manisa’daki üretimi iki katına çıkarıyor…

 

METYX Composites, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesis alanını iki katına çıkarıyor. Yeni alınan tesis, bir bağlantı yolu ile şu anki fabrikaya bağlanacak ve toplamda 23.000 metrekarelik alan, üretim ve depolama alanı olarak kullanılacak. Yeni tesiste, çok yönlü örgü kumaş üretiminin yanı sıra model-kalıp ve köpük kit üretimi de yapılacak.

 

Tesiste, yeni istihdamlar yapılarak 2017 sonuna kadar tam kapasite hizmet verilmesi planlanıyor. Yeni tesiste, cam ve karbon elyaf çok yönlü kumaş ek üretim hatları ve özellikle rüzgar enerji sektörünün gün geçtikçe artan talebini karşılamak üzere PVC, PET, balsa gibi nüve malzemelerin işlenmesine yönelik üretim hatları olacak.

 

Ayrıca, ek olarak yapılan yeni depolama alanı ile büyüyen müşteri yelpazesi için lojistik hizmetleri de iyileştirilecek.

 

METYX Composites Satış ve Pazarlama Yöneticisi Bahattin Şendoğan,“2011 yılından bu yana Ege Bölgesi hızlı bir büyüme trendinde. Bununla paralel yerel üretimimiz de müşteri talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere büyüyor. METYX’in ana tedarikçi olduğu bu bölgede, diğer kompozit sektörlerinde de gelişme olduğunu görüyoruz ve yatırımlarımızı ona göre planlıyoruz.” dedi.

 

METYX Composites ile ilgili bu son yatırım, 2011 yılından bu yana teknik tekstiller ve kompozitler ile ilgili ürünler için üretim tesislerindeki önemli stratejik yatırımlar kapsamında uygulanan beş yıllık programın bir parçası. METYX Composites’in  yönetici ortağı, Uğur Üstünel: “Manisa fabrikamız, 2012 yılında üretime geçti, doğru bir zamanlama ile buradaki tesisimizi genişletmek hep aklımızdaydı. Bu yeni yatırım kararının doğru bir zamanda aldığımızı, müşterilerimizin artan talep ve ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlayacağını düşünüyoruz. Mevcut müşterilerimizin yanı sıra Ege Bölgesi’nde yeni müşteriler ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

 

Geri

Share

Comments Are Closed!!!