Manisa üretim alanına yeni tesisler eklendi!

Manisa üretim alanına yeni tesisler eklendi!

METYX, MANİSA ÜRETİM ALANINA 16 BİN METREKARE DAHA EKLEDİ!

METYX Manisa, mevcut tesisine eklenen iki yeni fabrikasıyla üretim alanını genişletti. 10.000 m² ve 6.000 m²’lik bu iki tesis, firmanın hem bölgesel hem de Avrupa’daki müşterilerine ürün ve hizmet kapasitesini artıracak.

Son birkaç ayda METYX Manisa kampüsü, mevcut tesislere eklenen iki yeni kampüs ile büyümüştür. Sırasıyla 10.000 m2 ve 6.000 m2 olmak üzere iki tesis, şirketin kapasitesini büyütmesine ve yerel ve Avrupa müşteri tabanına yönelik hizmet seviyelerini yükseltmesine olanak sağlayacaktır.

Son yıllarda hızla büyüyen METYX, artan yeni ürün ve hizmet taleplerini karşılamak üzere yeni alan . METYX, Türkiye, Macaristan ve ABD’deki dört fabrikasının yanısıra Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim kapasitesinin artırılmasına olanak tanıyan yeni bir tesis buldu ve yaklaşık 16.000 metrekare (m²) açık alan ve 6.000 m² kapalı alanı ekledi. Ek personel alımlarına başlayan ve 2022 yılı içerisinde tam olarak faaliyete geçmeyi planlayan METYX, yeni yerleşkesinde, kompozit endüstrisine hizmet etmeye devam edecek ve pazarda önemli bir tedarikçi olarak şirket konumunu güçlendirecek.

Türkiye Manisa’daki üretim tesislerini genişletme sürecinde olan METYX, 2012 yılında Manisa Sanayi Bölgesi’nde 12.500 m² fabrika ile teknik tekstil ve kompozitlerle ilgili ürünler üretmeye başladı. 2016 yılında, mevcut fabrikanın bitişiğindeki arazi ve binaları satın alarak şirket, alanını 2.3 hektara (23.000 m²) genişleterek METYX’e cam ve karbon fiber, çok eksenli kumaşlar için yalnızca iki kat dokuma kapasitesi sağlamakla kalmayıp, ayrıca daha fazla kalıp-model ve kit üretim kapasitesini arttırmıştır.

Geçtiğimiz aylarda Manisa Sanayi Bölgesi’nde, stok tutma ve dağıtım hizmetlerini daha da geliştirmek için 10.000 m² kapalı alanı ile toplamda 13.000 m²’lik yeni bir depolama tesisinin faaliyetlerine başlayan METYX, yeni tesisinde, Türkiye genelinde ulusal çapta müşterilere destek veriyor ve artan ihracat müşterilerine ürün tedariki gerçekleştiriyor.

“Sadık müşteri tabanımıza olan bağlılığımız, aldığımız tüm kararları yönlendiriyor”

METYX’in büyümesine yönelik bu son yatırım, teknik tekstil ve kompozitlerle ilgili ürünler için üst düzey üretim tesislerinde devam eden önemli stratejik yatırımların bir parçasıdır. METYX CEO’su Uğur Üstünel, “Sadık müşteri tabanımıza olan bağlılığımız, aldığımız tüm kararları yönlendiren şeydir. İşimizi büyütürken, güçlendirilmiş ürün portföyümüz, iyileştirilmiş lojistik ve hatta daha kapsamlı hizmetler ve destek yoluyla müşterilerimizin işlerini büyütmelerine de yardımcı olacağız. Devam eden büyümemiz için müşterilerimize, ortaklarımıza ve distribütörlerimize minnettarız ve vizyonumuzu gerçekleştirirken birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

 

 

Share

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website