METYX Macaristan, Kapos Sport Röplabda Kft.’nin kadın voleybol takımının yeni sponsoru oldu üstlendi!

METYX Macaristan, Kapos Sport Röplabda Kft.’nin kadın voleybol takımının yeni sponsoru oldu üstlendi!

2013 yılından beri Kapoşvar’ın önde gelen kompozit malzeme üreticisi METYX, bir iş felsefesi ve organizasyon kültürünün bir parçası olarak her zaman içinde yaşadıkları ve çalıştıkları topluluklarla iç içe olmuştur. İnsanlara yardım etmek, özellikle sağlık ve esenlik söz konusu olduğunda, her zaman yüksek bir öncelik olmuştur. Şirket, yıllar içinde üretim tesislerinin yer aldığı Macaristan, Türkiye ve Amerika’da birçok spor kulübü ve etkinliğine sponsorluk yapmıştır.

Şirket, BM Weps’in (United Nations Women Empowerment Principles – Birleşmiş Milletler Kadınları Güçlendirme İlkeleri) bir üyesi olarak iş dünyasındaki kadınları desteklemenin yanı sıra aile, iş, akademi veya spor gibi günlük yaşamlarında onlara ilham vermeye kararlıdır. METYX, bu ruhla yakın zamanda Orta Avrupa’daki üretim tesisinin bulunduğu Kapoşvar’ın Kapos Sport Röplabda Kft kadın voleybol takımı ile bir sponsorluk anlaşması yaptığını duyurdu. Bu sponsorlukla, METYX logosunu takım şortlarında yer alacak.

Kapos Sport Röplabda Kft. 1969 yılından bu yana varlığını sürdürse de kadın voleybol takımı, 2022’de kuruldu. Takım, geçen yılı Macaristan’ın en yüksek liginde (extraliga) 4. sırada tamamladı ve bu yıl şimdiden Macaristan Kupası’nda dörtlü finale yükseldi.

METYX CEO’su Uğur Üstünel, “Bizi motive eden, sadece fabrikalarımızda ürettiğimiz katma değerli kompozit malzemelerle beraber birlikte yaşadığımız toplumlara ilham vereceğine inandığımız çalışkanlık, takım ruhu ve pratik düşünme gibi değerlere de ortak olabilmek. Kadınların gücüne ve toplumlar üzerindeki yadsınamaz etkilerine inanıyoruz. Bu nedenle başarılı olacaklarına inandığım ve hedeflerimize ulaşmak için bize esin kaynağı olacak bu önemli takımı desteklemek bizim için bir ayrıcalık. METYX olarak, bulunduğumuz yerlerdeki toplumları önemsiyoruz ve önümüzdeki yıllarda da destek sağlamaya devam etmeye kararlıyız.” dedi.

Share

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Email

Website