METYX ABD Üretim Kapasitesini Artırıyor!

METYX ABD Üretim Kapasitesini Artırıyor!

 

Yakın zamanda ISO 9001: 2015 akreditasyonu alan METYX ABD Kuzey Carolina’daki fabrikasında pazarda büyüyen talebi karşılamak üzere üretimini artırıyor. Grubun kapsamlı tek yönlü ve çok eksenli cam, karbon elyaf, RTM ve dokuma kumaş yelpazesine 11.000 tonluk bir üretim kapasitesi daha ekleniyor.

2018’in ikinci yarısında Milliken & Company’den satın alınan TYCOR® elyaf takviyeli sandviç teknolojisi ile de üretime başlıyor.

METYX Grup Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Üstünel: “Başlangıç olarak şu anda 4.000 tonluk kapasiteye sahip olan ABD’deki  ilerlememizden çok memnunuz.  Yönetim Kurulumuz, ekibimizin ürün kalite ve hizmet seviyemizle ilgili piyasadan aldığı olumlu tepkiler sonucunda – planlanan 2020 ve 2021 sermaye yatırımlarını 2019’a çekmeye karar verdi. METYX ABD ve hafif kompozit malzeme çözümleri arayan Kuzey Amerika’daki Rüzgar, Denizcilik, Otomotiv ve Endüstriyel pazarlarında hafif kompozit malzeme çözümleri arayan müşterilerle büyümeyi hedefleyen METYX ABD için oldukça heyecan  verici bir dönem yaşıyoruz. ” dedi.   

Yeni üretim kapasitesinin, 2019’un ikinci yarısında Kuzey Amerika’daki müşterilere sunulması planlanıyor.

Share

Yorumlar

 • Gerçek burada | May 16,2019

  başarılar

 • Yorum yapın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Name*

  Email

  Website